Loading...
0

Stále více lidí vybavuje klasické i pasivní domy klimatizací. Nejenže s nimi v létě chladí vzduch, ale využívají i jejich druhou funkci – topení. Mezi nejoblíbenější patří klimatizace Daikin, Samsung a Toshiba. Existuje ale nejlepší značka?

V dnešním článku shrneme výhody a nevýhody klimatizací třech největších výrobců. Kromě chlazení se ale zaměříme i na vytápění, jelikož tuto funkci využívá stále více domácností.

Vytápění klimatizací ušetří až polovinu nákladů

Výhody topení klimatizační jednotkou spočívají ve velké úspoře za elektřinu. Zatímco běžné přímotopy nebo podlahové topení vyhřejí vaši domácnost až po několika hodinách, klimatizace na stejný prostor potřebuje několik minut.

Pro efektivní vytápění klimatizací je důležitý dobře zateplený dům s minimálními tepelnými mosty. Takto připravenému bydlení klimatizace ušetří až polovinu nákladů za vytápění plynem. Oproti elektřině jsou klimatizační jednotky ještě levnější.

Samsung – značka pro nenáročné zákazníky?

Klimatizace Samsung patří k levným jednotkám na trhu. Jejich uživatelé si je oblíbili nejen díky nízké ceně, ale i líbivému a modernímu designu vnitřních jednotek. Pokud ale patříte mezi náročné uživatele, vašim požadavkům nemusí dostát.

Kvůli nižšímu výkonu se klimatizace hodí do bytů a menších rodinných domů. Pokud nevyužijete multisplit klimatizaci s více vnitřními jednotkami, vytopíte přibližně 45 až 60 metrů čtverečních

I přes nízkou cenu Samsung nabízí zajímavé funkce. Jednou z nich je režim Wind-Free, který ztlumí proud vzduchu z jednotky. V létě se nemusíte bát nachlazení a průvanu, v zimě dosáhnete rovnoměrně vytopené místnosti a vyhnete se nepříjemným proudům teplého vzduchu.

Zlatá střední se jmenuje Toshiba

Pokud patříte k náročnějším uživatelům a vlastníte dům o rozloze větší než 60 metrů čtverečních, jsou tu pro vás klimatizace Toshiba. Nabídka tohoto výrobce představuje zlatou střední cestu, jelikož obsahuje jednotky se slušným výkonem za rozumnou cenu.

Toshiba představuje značku silnou ve vyšších otáčkách. Výkon jejích jednotek se pohybuje od 3,5 do 8 kW a pohodlně s nimi vytopíte rodinný dům průměrné velikosti. To ovšem neznamená, že v portfoliu Toshiby nenajdete i slabší klimatizace pro méně náročné uživatele.

Klimatizace Toshiba jsou o něco dražší než Samsung, nabízí ale pokročilejší funkce určené náročnějším uživatelům. Vynikají nízkou hlučností a některé z nich připojíte na Wi-Fi, takže je můžete ovládat i na dálku.

Nejtišší klimatizace nabízí Daikin

Chytré domácnosti jsou stále větší trend nejen v novostavbách. Čím dál více lidí při rekonstrukcích nezapomíná na chytré spotřebiče a stejně je tomu i u klimatizací. Těmto uživatelům vycházejí vstříc klimatizace Daikin.

Modely Daikin totiž nabízejí řadu pokročilých funkcí. Po připojení na domácí Wi-Fi a spárování s aplikací v mobilním telefonu z nich vytvoříte šikovného pomocníka, který má mnoho výhod:

  • klimatizaci můžete zapnout a vypnout kdykoliv a odkudkoliv,
  • při napojení na vzduchový regulátor s nimi lépe kontrolujete kvalitu vzduchu,
  • aplikace poskytne data potřebná pro výpočet úspor a zvýšení efektivity vytápění.

Klimatizace Daikin jsou určené pro náročné uživatele. Odpovídá tomu i jejich cenovka – na rozdíl od Samsungu a Toshiby začíná cena běžných jednotek na 40 tisících.

Dá se najít smírné řešení? Podobně jako v jiných segmentech ho budeme hledat těžko. Méně nároční uživatelé zvolí klimatizaci Samsung, pro rodinné domy je tu značka Toshiba a pro fajnšmekry zase Daikin. Důležité je dodat, že všechny tři značky nabízejí své cílové skupině kvalitní, výkonné a spolehlivé stroje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *