Loading...
0

Klimatizace Haier mají základní funkce – chlazení a vytápění, ale navíc obsahují nadstandardní funkce, které jsou testovány přímo na provoz v klimatizacích Haier a domácnosti, proto můžeme garantovat jejich funkčnost a bezpečnost. Všechny produkty Haier mají certifikaci, která potvrzuje jejich účinky a bezpečnost v domácím provozu, jedná se o nejznámější certifikační společnosti jako je SGS, TUV a Eurovent.

PR_TZBexpo 1240_800.jpg

Naší nejnovější technologickou novinkou 2021 je zabudovaná UV-C lampa, která ve vybraných klimatizacích (Pearl a Flare Plus) zaručuje sterilizaci vnitřního prostoru jednotky a cirkulujícího vzduchu, který je jednotkou distribuován do vašeho pokoje.

Jak tedy celá technologie funguje?

Ultrafialové záření (UV) je elektromagnetické vlnění za fialovým – krátkovlnným okrajem viditelného spektra. Přirozeným zdrojem UV záření je Slunce. UV záření je několik druhů, a právě klimatizace Haier mají zabudované UV-C lampy. Princip je založen na funkci germicidní lampy, která využívá generátor UV-C záření na vlnové délce kratší než 280 nm a má tedy nejvyšší energii z UV záření, jde tedy o to nejbezpečnější řešení pro likvidaci nežádoucích organizmů ve vzduchu.  Jeho dezinfekční účinky jsou využívány např. na operačních sálech, JIP nebo v laboratořích (germicidní lampy).

Je tato technologie bezpečná?

Pokud používáte klimatizace Haier se zabudovanou LED UV-C lampou nemusíte se bát. Samotná klimatizace má několik bezpečnostních prvků, které brání před negativními účinky. Magnetické čidlo, automaticky odpojí UV-C lampu v případě, že dojde k otevření krytu jednotky a samotná technologie je certifikována laboratoří společnosti SGS. UV-C záření může vám způsobit, při dlouhé expozici přímo na kůži, nebo sliznicích trvalé následky, nepoužívejte tedy UV-C bez certifikace.

Co UV-C likviduje a jaké jsou její účinky?

Produkty Haier, které mají funkci UV-C lampy mají potvrzenou účinnost při provozu klimatizační jednotky laboratoří SGS na následující typy:

Bakterie – Staphylococcus Albus, ATCC 8032 („stafylokok“)  – za 2 hodiny byla sterilizace vzduchu na úrovni 94.08% (dle normy GB 21551.6-2010 CL5.2.1)

Virus – Influenza A virus H3N2 („chřipka typu A“) – za 2 hodiny odstraněno ze vzduchu 92,92% (dle normy GB 21551.6-2010 CL5.2.1)

Jelikož drobný výskyt virů a bakterií je přirozený, výsledky jsou naprosto dostatečné po běžný provoz domácnosti. Toto zařízení nesplňuje pouze parametry pro operační sály.

Obavy přetrvávají?

Nezapomínejte, že Haier tuto a podobné funkce kombinuje pro maximální účinnost, proto UV-C lampa je jen jeden z prvků, který pomáhá udržet zdravý vzduch. Dalším stupněm v ochrany u jednotek Flexis Plus, Jade a Flare, je použití nanočástic stříbra na vnitřní komponenty jednotky, takzvaný Self-Hygiene s certifikátem od laboratoře SGS:

Bakterie – Staphylococcus Aureus, AS1.89 a Escherichia coli, AS 1.9 s antibakteriálním účinkem více jak 99% (splnil tak požadavek dle normy GB 21551.2-2010 A7.3)

Chcete, aby vaše klimatizace uměla odfiltrovat i pevné částice a další nečistoty?

Haier nabízí možnost doplnění vybraných klimatizací FlexisFlarePearl a Tundra o nadstandardní 3M filtr vzduchu, který je vysoce účinný. Je vyroben z elektrostatického materiálu a odlučuje částice velikosti PM 0,3 s účinností 99,5%.

Ale co když se bakterie a viry usazují v jednotce?

Pokud jste pořád na rozpacích ohledně kvality vzduchu nezapomínejte, že Haier je světová 1 v samočistících klimatizacích a díky tomu již řadu let využívá certifikované funkce Self Clean, která je potvrzená certifikátem firmy TUV (test Q/HKT J09101-2017) a mají ji všechny rezidenční jednotky typu split.

Novinkou pro rok 2021 je doplnění této technologie o další funkci: Steri Celan 56° do klimatizačních jednotek Jade, Flexis Plus, Flare Plus a Pearl. Která je certifikována společností SGS a zaručuje kompletní sterilizaci vnitřní jednotky, působením vysoké teplotou 56°C po dobu 30 minut, což zaručuje úhyn virů a bakterií s více jak 99% účinkem (dle testu Q/HKT J09101-2020).

Chcete to nejlepší z nabídky Haier klimatizace?

Pokud vyberete modelovou řadu Jade Super Match, máte jistotu té nevyšší kvality vzduchu. Klimatizace je včetně čidla, které měří a zobrazuje hodnotu znečištění a dokáže v autonomním režimu spínat potřebné funkce, aby udržela kvalitu vzduchu na požadované úrovni. Jade je totiž 100% klimatizace a 100% čistička vzduchu v jednom zařízení. Jako jediná klimatizace Haier nabízí prémiovou funkci IFD Sterilizace, která využívá aktivní elektrostatický filtr IFD k odstranění všech znečišťujících látek, alergenů a deaktivuje tak i viry a bakterie s účinností až 99,9%.  (Ověřeno společností TUV na základě testu Q/HKT J04956-2018)

Musíte mít ionizátor?

Klimatizace Haier mají v modelové řadě Flare Plus funkci NANO-AQUA Sterilizaci, která funguje na principu ionizace vzduchu, molekuly vody se díky tomu transformují na pozitivní a negativní ionty, váží na sebe škodliviny přítomné ve vzduchu a dochází i k interakci se zápachy. Výsledkem je svěží a čistý vzduch. Viry, bakterie i další částice jsou zastaveny a antibakteriální účinnost sterilizace je až 97,54% (dle certifikace společností Intertek). Tato funkce efektivně snižuje vysušování pokožky a sliznic, přináší lepší kvalitu vdechovaného vzduchu a životního prostředí vašeho domova, nebo kanceláře.

Stále váháte, jestli je klimatizace Haier vhodná zrovna pro vaši domácnost?

Nezapomínejte, že hygiena a komfort je to, co pro vás můžeme udělat navíc. Naše zdraví může negativně ovlivnit i hlučnost, proto klimatizace Haier disponují kvalitním zpracování a díky tomu mohou i při udržení výkonu, zůstat tiché. Například Jade Super Match umožňuje dosažení 15dB(A) a váš spánek zůstane nerušen. Všechny ostatní modely nezaostávají a pohybují se na rozmezí 16-20dB(A) v nočním režimu. (běžná škála hlučnosti: 15dB = cinknutí padajícího špendlíku, nebo dýchání; 20-30dB = klidná zahrada, chůze po listí, padající listí; 30dB = ulice v tichém předměstí; 40dB = zvuk kompresoru vaší lednice, nebo běžný hovor)

Chcete šetřit?

Šetřete tedy svou peněženku a životní prostředí, vybírejte klimatizace Haier, které mají třídu A+++, nebo A++. Jelikož většina našich modelů disponuje těmito hodnotami, budete mít těžký výběr, ale nezoufejte – ostatní výrobce můžete pominout, jelikož v technickém vybavení a spotřebě, jsme ti nejlepší. Zároveň garantujeme 36 měsíců na veškeré díly, ale z praxe víme, že naše jednotky při provádění odborných servisních prohlídek slouží 10 až 15 let. Výkony pro chlazení, vytápění, distribuci vzduchu a spotřebu nám certifikuje EU společnost Eurovent – udávané hodnoty a parametry jsou tedy platné a ověřené.  

Zde je porovnání jednotlivých modelů klimatizací Haier a přehled “funkcí 2021” pro zdravý vzduch:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *